Profesionál nebourá

Dopravně bezpečnostní kampaň Sdružení ČESMAD BOHEMIA nazvaná Řidič profesionál nebourá, aneb začínáme u sebe.

Kampaň vznikla za podpory Fondu zábrany škod spravovaného ČKP a navazuje na projekt Kamionautomat, jehož cílem bylo upozornit na konfliktní situace mezi nákladní dopravou a ostatními, podstatně zranitelnějšími účastníky silničního provozu, a na projekt na snížení nehodovosti zahraničních řidičů nákladních vozidel na vozovkách v ČR nazvaný Transit.Tir.cz.

Projekt se zaměřuje na opatření směřující k odstranění šesti nejčastějších příčin nehod zaviněných řidiči nákladních vozidel. Jedná se o nedodržování bezpečného odstupu, používání telefonního přístroje či jiného hovorového nebo záznamového zařízení bez handsfree, nesledování a nerespektování výstražné signalizace na železničních přejezdech, nevhodný způsob předjíždění, nedostatečnou kontrolu stavu vozidla a upevnění nákladu a nerespektování limitů doby řízení a odpočinku.

Formou audio spotů vysílaných na rádiích oblíbených mezi řidiči kamionů (Kiss, Beat, Country a Dálnice) upozorňuje na výše zmíněné rizikové chování, a snaží se tak přispět k jeho eliminaci.

Na www.profesionalneboura.cz pak rozbor kritických situací doplňuje v odlehčené formě i komiks, jehož hlavní protagonista Český trucker s rysy Jamese Bonda s nadsázkou demonstruje stopařce, kam vede nedodržování bezpečnostních zásad a naopak, jak má vypadat respekt k pravidlům v praxi:

cz

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se