Naše lobby

Hájíme zájmy dopravců - přehled našich aktivit.

Co řešíme a co se nám podařilo v roce 2024

Zástupce ČESMAD BOHEMIA podepsal memorandum k zajištění stabilního fungování veřejné linkové osobní dopravy a sociálního smíru týkajícího se problematiky odměňování řidičů autobusů. Podpis této spolupráce je výsledkem jednání vedených za účelem dohody na způsobu proplácení doby čekání řidičů mezi jednotlivými jízdami. Memorandum dále podepsali ministr práce a sociálních věcí, ministr dopravy, místopředseda Asociace krajů ČR, předseda sekce silniční dopravy Svazu dopravy ČR, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR a předseda Odborového svazu dopravy.

Obrátili jsme se na Evropskou komisi se žádostí o zakročení proti novým zákazům jízdy na rakouské dálnici A10 (Tauern).

Změny v bodovém systému - podařilo se nám odstranit 4 body za závažné porušení nařízení 561/2006 o dobách řízení a odpočinku.

Jako první jsme informovali o rozsáhlých protestech v Německu ve dnech 8. - 15. ledna 2024.

V souvislosti se zvýšenými kontrolami na hranicích Bulharska a Rumunska, kdy se čekací doby pro nákladní vozidla protáhly na čtyři až pět dnů, jsme prostřednictvím Mezinárodní unie silniční dopravy (IRU) žádali předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou o umožnění volnější přepravy zboží přes hranice Schengenského prostoru a EU.

ČESMAD BOHEMIA společně s Mezinárodní unií silniční dopravy IRU, vyzývá členské státy EU, aby důrazně odmítly návrh Evropského parlamentu uložit dopravcům povinné cíle pro nákup těžkých nákladních vozidel s nulovými emisemi.

 

  • Povedlo se nám

    Co jsme řešili a co na nám podařilo v minulých letech ....

  • Podpořte ČESMAD

    Stejně jako celá ekonomika jsme nyní i my ve složité situaci. Zajišťování spolehlivých informací a lobby ve prospěch silniční dopravy v žádném případě neomezujeme.

  • Hlavní priority ČESMAD BOHEMIA

    Posláním Sdružení je především snaha o zajištění co nejpříznivějšího podnikatelského prostředí pro dopravce. Její naplnění vyžaduje profesionálně vedený lobbing, který Sdružení chápe jako intenzivní spolupráci se všemi složkami státní správy počínaje obecními zastupitelstvy, Vládou ČR, Parlamentem a orgány Evropské unie konče. Hlavními nástroji k prosazování zájmů silniční dopravy je pečlivé sledování tvorby legislativních norem a jejich odborná oponentura, stejně jako zajištění dostatku informací a seriozních analýz pro kvalifikované rozhodování státní správy.

Související videa

Související soubory

Mohlo by Vás zajímat

cz

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se