Naše lobby

Hájíme zájmy dopravců - přehled našich aktivit.

Co řešíme a co se nám podařilo v roce 2024

Obrátili jsme se na Evropskou komisi se žádostí o zakročení proti novým zákazům jízdy na rakouské dálnici A10 (Tauern).

Změny v bodovém systému - podařilo se nám odstranit 4 body za závažné porušení nařízení 561/2006 o dobách řízení a odpočinku.

Jako první jsme informovali o rozsáhlých protestech v Německu ve dnech 8. - 15. ledna 2024.

V souvislosti se zvýšenými kontrolami na hranicích Bulharska a Rumunska, kdy se čekací doby pro nákladní vozidla protáhly na čtyři až pět dnů, jsme prostřednictvím Mezinárodní unie silniční dopravy (IRU) žádali předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou o umožnění volnější přepravy zboží přes hranice Schengenského prostoru a EU.

ČESMAD BOHEMIA společně s Mezinárodní unií silniční dopravy IRU, vyzývá členské státy EU, aby důrazně odmítly návrh Evropského parlamentu uložit dopravcům povinné cíle pro nákup těžkých nákladních vozidel s nulovými emisemi.

 

  • Povedlo se nám

    Co jsme řešili a co na nám podařilo v minulých letech ....

  • Podpořte ČESMAD

    Stejně jako celá ekonomika jsme nyní i my ve složité situaci. Zajišťování spolehlivých informací a lobby ve prospěch silniční dopravy v žádném případě neomezujeme.

  • Hlavní priority ČESMAD BOHEMIA

    Posláním Sdružení je především snaha o zajištění co nejpříznivějšího podnikatelského prostředí pro dopravce. Její naplnění vyžaduje profesionálně vedený lobbing, který Sdružení chápe jako intenzivní spolupráci se všemi složkami státní správy počínaje obecními zastupitelstvy, Vládou ČR, Parlamentem a orgány Evropské unie konče. Hlavními nástroji k prosazování zájmů silniční dopravy je pečlivé sledování tvorby legislativních norem a jejich odborná oponentura, stejně jako zajištění dostatku informací a seriozních analýz pro kvalifikované rozhodování státní správy.

Související videa

Související soubory

Mohlo by Vás zajímat

cz

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se