Akce

bambi001

Sdružení ČESMAD BOHEMIA na Bambiriádě 2009

První červnový víkend byl ve znamení tradiční přehlídky zájmové činnosti pro děti - Bambiriády, s podtitulem „Nás se to týká". Letošní, v pořadí již 11. ročník, se konal pod záštitou manželky prezidenta republiky, paní Livie Klausové. První dáma byla přítomna slavnostnímu zahájení 4. června 2009 na Střeleckém ostrově. „Velmi oceňuji práci lidí, kteří se věnují dětem. Snaží se o smysluplné, užitečné a dětem prospěšné naplnění volného času a tím pomáhají rozvíjet osobnost dětí a formovat jejich charakter." odpověděla první dáma na otázku, proč se rozhodla udělit Bambiriádě 2009 svoji záštitu.

V rámci projektu Rok smíření, jehož červnová priorita „Ani jedno ohrožené dítě" si klade za cíl upozornit děti i jejich rodiče na nebezpečí, které v sobě skrývá setkání s nákladním vozidlem v reálném provozu, se regionálním partnerem letošního ročníku stalo i Sdružení ČESMAD BOHEMIA.

Stánek ČESMADU byl umístěn na Střeleckém ostrově a v přítomnosti sedmitunového kolosu - tahače firmy Renault - ho nešlo přehlédnout. Vozidlo na sebe upozornilo už při přepravě na místo konání. Na Střelecký ostrov pro něj neexistovala jiná cesta než po vodě, takže ještě před svoji premiérou si tahač vyzkoušel dvacetiminutovou plavbu po pražské Vltavě.

O prohlídku tahače i o možnost vyzkoušet si na vlastní uši (i uši všech kolemjdoucích) silný zvuk klaksonu byl mezi dětmi velký zájem. Po prohlídce vozidla zvěčnily děti svoje zážitky na papír, zatímco rodiče měli možnost si přečíst leták, který ČESMAD BOHEMIA vydal právě k tomuto účelu. Jedná se o „Desatero" doporučení, jak by se děti měly chovat pokud se v silničním provozu setkají s nákladním vozidlem.

Podle údajů BESIP děti chodci za rok 2008 zavinily 512 dopravních nehod, při kterých byly usmrceny tři děti a dalších 439 osob bylo zraněno. Alarmující čísla dopravních nehod nás stále upozorňují na to, že bezpečnost dětí na silnici je prioritou stále a že je nutné si úskalí, se kterými se mohou děti na silnici setkat, ať už při jízdě na kole nebo při přecházení rychlostních silnic ve městě, neustále připomínat a upozorňovat na ně.

 

Jana Sláčalová, odbor informací
Foto: Martin Felix, Jan Bajgar

 

Související obrázky

bambi002 bambi003 bambi004

cz

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se